Duyurular
Anasayfa / Genel / NASIL BİR EĞİTİM ALMAYI ARZU EDİYORSUNUZ?

NASIL BİR EĞİTİM ALMAYI ARZU EDİYORSUNUZ?

Yeni buluş ve keşifler, patent, yayın ve makale sayıları bir üniversitenin eğitim kalitesinin belirleyici unsurlarını oluşturmaktadır. Ülkemiz üniversitelerinde maalesef sosyal bilimler ağırlıklı bir eğitim sistemi egemendir. Her yıl üniversitelerimizden mezun olan yüzbinlerce genç sırf bu nedenle istihdam sıkıntısı yaşamaktadır. Aynı sıkıntı teknik üniversitelerden mezun öğrenciler için de geçerlidir. Buradaki temel sorun üniversitelerimizdeki mevcut program ve eğitim müfredatlarının çağın oldukça gerisinde kalmış olmasıdır. Nanoteknoloji, mekatronik, biyoteknoloji, biyomekanik, biyokimya, gen teknolojileri, nükleer teknoloji, sibernetik, lazer teknolojisi, kompozit malzeme, döküm, kesim, kaynak, plastik ve metal şekillendirme, ısıtma-soğutma teknolojieri, bilgisayar ve bilişim teknolojileri ve daha pek çok konuda yetişmiş elemana ihtiyaç bulunmaktadır.


İstanbul Adli Bilimler Eğitim ve Araştırma Vakfı ile Harkov Ulusal Teknik Üniversitesi (NTU) arasında imzalanan işbirliği ve ortaklık anlaşması, gençlerimizin yeni ve farklı alanlarda LİSANS, YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA eğitimi alabilmesine olanak sağlayacaktır. Harkov Ulusal Teknik Üniversitesi gençlere sadece kuru bir “üniversite diploması” değil, nitelikli birer “meslek elemanı” olma imkânını da sunacaktır. Dünyada uçak motoru üretebilen üç ülkeden biri konumunda olan Ukrayna’da bu teknolojinin yaratıcısı ve uygulayıcısı Harkov Ulusal Teknik Üniversitesi’nden başkası değildir. Uçak, tank, traktör, kamyon, lokomotif üretim teknolojileri konusunda önemli bir konuma sahip olan bu üniversitesinin mezunu olmak önemli bir ayrıcalıktır. NTU mezunları, NASA başta olmak üzere dünyanın birçok enstitü ve araştırma merkezinde rahatlıkla çalışma ve istihdam olanağı bulabilmektedir. Ukrayna’nın en önemli ilk dört üniversitesi içerisinde yer alan NTU mezunlarının diplomaları YÖK tarafından tanınmakta ve denklik işlemine tabi tutulmaktadır.
Bölüm ve program çeşitliliği dikkate alındığında NTU bünyesindeki birçok bölümün Türk üniversitelerinde karşılığı bulunmamaktadır. Farklı program mezunları gerek Türkiye’de gerekse dünyanın diğer ülkelerinde rahatlıkla iş bulabilmekte, mezun oldukları konularda kısa zamanda önemli birer otorite olabilmektedir. Teknik ve sosyal konularda eğitim almak isteyen hemen herkese “sınırsız eğitim” imkanı sunan Üniversitemiz, önemi her geçen gün daha da artmakta olan RUSÇA ve İNGİLİZCE dillerinde eğitim vermektedir.
Öğrencilerimiz zaman ve mekan sınırlaması yaşamaksızın tercih etmiş oldukları her bölümde isteğe bağlı olarak UZAKTAN EĞİTİM ve ÖRGÜN EĞİTİM imkanına sahiptir. Ukrayna’nın ilk başkenti olan Harkov şehri, Sovyet Rusya döneminde savunma sanayii, havacılık ve uzay teknolojileri konularında araştırma ve uygulama faaliyetlerinin yürütüldüğü stratejik bir merkez olarak planlanmıştır. Ukrayna’nın üniversite şehri olarak bilinen Harkov, yaşam kalitesi ve ucuz yaşam koşulları dikkate alındığında öğrenciler için ideal bir mekândır.

hakkında patron

İlgini Çekebilir

KAYIT İÇİN İSTENİLEN BELGELER?

⦁ Başvuru Formu ⦁ Lise Diplomasının Aslı ve Fotokopisi (Lisans Öğrencileri için) ⦁ Transkript Belgesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.