Duyurular
Anasayfa / Genel / KAYIT İÇİN İSTENİLEN BELGELER?

KAYIT İÇİN İSTENİLEN BELGELER?

⦁ Başvuru Formu
⦁ Lise Diplomasının Aslı ve Fotokopisi (Lisans Öğrencileri için)
⦁ Transkript Belgesi (Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri için)
⦁ Nüfus Cüzdanı fotokopisi
⦁ NTU Ön kabul belgesi
⦁ Pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi
⦁ Sağlık raporu
⦁ 3,5х4,5 cm ebatlarında 12 adet vesikalık fotoğraf
⦁ Pasaport
DERSLERİN NE ŞEKİLDE TAKİP EDİLECEĞİ
LİSANS TAMAMLAMA – LİSANS – YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA programlarına başvuran öğrenciler, tercih etmiş oldukları eğitim programına ilişkin tüm derslerini (yabancı dil hazırlık dahil), üniversite tarafından kendilerine verilen şifre ile internet üzerinden takip edeceklerdir.
SINAVLARIN NE ŞEKİLDE YAPILACAĞI
LİSANS – LİSANS TAMAMLAMA – YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA programlarına başvuran öğrencilerin vize-final ve bütünleme sınavları internet üzerinden yapılacaktır. Üniversite öğrencilerinin en son sınavı Harkov’da yapılacak ve bu sınavdan başarılı olanlara Diplomaları teslim edilecektir.
ÖĞRENCİ VİZE VE KAYIT İŞLEMLERİNİN NE ŞEKİLDE YAPILACAĞI
LİSANS – LİSANS TAMAMLAMA – YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA programlarına başvuran öğrencilerin kayıt ve vize işlemleri Üniversitemizin Türkiye Daimi Temsilciliği’nce yürütülmektedir.
KAYIT VE BAŞVURU NOKTALARI
Üniversitemizin LİSANS – LİSANS TAMAMLAMA – YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA programlarına başvurmayı düşünen öğrencilerin www.harkovpoliteknik.com ve www.ankauzet.com adresinde sıralanan ve kendilerine en yakın noktadaki il ve ilçe temsilciliklerimize başvurmaları gerekmektedir.

ULAŞIM OLANAKLARI


Öğrencilerimiz her türlü vize, konaklama, yurt ve danışmanlık hizmetleri HARKOV ULUSAL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’nin Türkiye Daimi Temsilciliği tarafından yürütülmektedir.
Haftanın her günü THY, Pegasus, Atlas Jet ve Ukrayna Hava Yolları’nın düzenli şekilde karşılıklı sefer icra ettiği Harkov’a 1 saat 45 dakikalık uçak yolculuğu ile ulaşılmaktadır. Yiyecek ve içecek kültürü Türkiye’ye son derece benzeyen Ukrayna’da küçümsenemeyecek sayıda Türk, Azeri ve Gürcü nüfusu bulunmaktadır.

hakkında patron

İlgini Çekebilir

ASKERLİK TECİLİ?

TAMAMLAMA (2 Yıllık MYO mezunları için) – LİSANS – YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA programlarına kayıt …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.